belgia kanada wynik kto wygrał mecz grupy f

W dniu 27 listopada 2022 roku odbył się mecz grupy F Mistrzostw Świata FIFA 2022, w którym zmierzyły się reprezentacje Belgii i Kanady. Spotkanie miało miejsce na stadionie Ahmad bin Ali w Al Rayyan, Katar.

Darmowy bonus

Belgijska drużyna, zaliczana do grona faworytów turnieju, przystąpiła do meczu z oczekiwaniami wysokiej formy. Z kolei reprezentacja Kanady, występująca na mistrzostwach po dłuższej przerwie, dążyła do zdobycia pierwszych punktów w historii swojego udziału w tej prestiżowej imprezie.

finlandia siatkówka co warto wiedzieć o fińskiej siatkówce

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Belgii. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Michy Batshuayi w 44. minucie, grając dużą rolę w sukcesie swojego zespołu. Mimo że Kanada dominowała w posiadaniu piłki i stworzyła kilka groźnych sytuacji, nie zdołała zdobyć bramki. Warto zauważyć, że kanadyjski zawodnik Alphonso Davies nie wykorzystał rzutu karnego, co miało istotny wpływ na wynik meczu.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz - Gdzie rozwijać swoje muzyczne pasje?

Dzięki temu zwycięstwu Belgia zdobyła trzy punkty w grupie F, co przybliżyło ją do awansu do fazy pucharowej, podczas gdy Kanada nadal pozostawała bez punktów w swoim debiucie na mistrzostwach świata.